Program Ücreti:
1.610.-£ / 1 Hafta
3.040.-£ / 2 Hafta
4.560.-£ / 3 Hafta
4.560.-£ / 4 Hafta
7.600.-£ / 5 Hafta
Tarihler:
(2020)

York Juniors (11 - 13 Yaş) ve York Seniors (13 - 17 Yaş)

28 Haziran (1, 2, 3, 4, 5 Hafta)
5 Temmuz (1, 2, 3, 4 Hafta)
12 Temmuz (1, 2, 3 Hafta)
19 Temmuz (1, 2 Hafta)
26 Temmuz (1 Hafta)
Lokasyon:
York
Paylaş:

(11 - 12 Yaş) & (13 - 17 Yaş)

Bu yaz programı öğrencileri modern dünyanın zorluklarına hazırlanmalarına yardım etmek için tasarlanmıştır. İngilizcelerini geliştirirlerken, yaşam ve kariyer becerileri de öğrenirler. Kişisel çalışma metotları, kültürel farkındalık, özgüven gelişimi gibi becerilere yoğunlaşılır. Öğrenciler, sunumlar, girişimcilik, gazetecilik, reklam, tiyatro, yazım ve sanat üzerine yaratıcı ve kolaboratif projeler üzerinde çalışırlar.

Eşsiz bir güzelliğe sahip tarihi kırsal bir şehir olan York’ta bulunan kampüs, ünlü katedraller, müzeler ve alışveriş merkezlerine kolay erişim imkanı sağlar.

Eğitim

Sınıflar en fazla 8 öğrenciden oluşmaktadır. Haftada 23 saat ders işlenmektedir.

  • Yaratıcı Projeler

Öğrencilere yaratıcı ve kolaboratif düşünebilmeleri ve çalışabilmeleri için farklı olanaklar sunulmaktadır. Yenilikçi fikirler üretip, pecha kucha, video reporting ve bloglar gibi farklı sunum metotları ile onları paylaşmayı öğrenirler.

  • Hayat ve Kariyer Becerileri

Öğrenciler program sürecinde, gelecek hayatlarında başarılı olabilmek için kritik düşünce, global düşünce, edebi ve sosyal kültürlerini geliştirirler.

  • Kültürel Farkındalık ve Hafta İçi Geziler

Sorgulama yaklaşımıyla kültürlerin farklı yönlerini anlayabilmek için öğrenciler önce gidilecek yer hakkında araştırma yapar  ve gezi sonrası gidilen yer hakkında kendi kültürleri ile de karşılaştırdıkları bir sunum hazırlarlar.

  • Pratik Yaparak İngilizce

Öğrenciler İngilizcelerini, seçtikleri konular üzerine okudukları metinler ve izledikleri videolar ile etkileşimli metotlar yoluyla geliştirirler.

  • Gelişim Takibi

Gelişimlerini takip etmek için her öğrenci bir öğrenim portfolyosu tutar. Kişiye özel rehberlik seansları ile birlikte, öğrenciler performansların geliştirirler.

  • Sosyal ve Haftasonu Aktiviteleri

OISE, öğrencilerin gezilerinden tamamıyla faydalanabilmesi için özenle düzenlenmiş sosyal ve haftasonu aktivite programı sunmaktadır. Cumartesileri, Manchester, Liverpool yada Whitby’ye turlar düzenlenmektedir. Akşamüstü ve akşamları ise, kampüste spor, sanat, dans, ekip oyunları ve yetenek yarışmaları gibi aktiviteler yapılmaktadır.

Konaklama

Öğrenciler OISE York kampüsü olan Queen Ethelburga’s’da konaklarlar. Sabah, öğlen ve akşam yemekleri okulun yemekhanesinde servis edilir. Öğrenciler okulun bütün tesislerinden yararlanabilmektedirler (havuz, tenis kortları…).