Program Ücreti:
Global English
4.775.-CAD / 2 Hafta
6.625.-CAD / 3 Hafta
8.500.-CAD / 4 Hafta

Global Leadership
6.625.-CAD / 3 Hafta

Ek gece: 250 CAD
Çalışma Saatleri Dışında
Transfer: 125 CAD
Vize için Doküman Ücreti: 150 CAD
Tarihler:
(2024)

Global English

2 Hafta:
07/07 – 20/07
14/07 – 27/07
21/07 – 03/08
28/07 – 10/08

3 Hafta:
07/07 – 27/07
14/07 – 03/07
21/07 – 10/08

4 Hafta:
07/07 – 03/08
14/07 – 10/08


Global Leadership
3 Hafta:
07/07 – 27/07
Lokasyon:
Vancouver, BC
Paylaş:

(12 - 17 Yaş)

CISS (Canadian International Student Services) 40 seneden beri faaliyette olan, Kanada'nın en köklü eğitim organizasyonlarından biridir. CISS yaz okulu programı, Kuzey Vancouver’da nefes kesici doğa içerisindeki Capilano Üniversitesinin kampüsünde düzenlenir. Yenilikçi metotlar ile dil öğretimi, “21.Yüzyıl Becerileri” atölyeleri ile birleştirilir.

Eğitim

Global English

Haftada 22 Saat Ders verilir. Sınıftaki öğrenci sayış 15’şi geçmez. Öğrenciler başlangıç orta ve ileri seviye olarak yaşıtlarıyla 3 gruba ayrılır. İlk okula geldiklerinde seviye testi yapılır.

Ders müfredatları küresel konular üzerinden tasarlanır. Öğrenciler, çevre, küreselleşme, dijital dünya gibi konular üzerinden hem yazılı, hem sunum ve kendini ifade etme becerilerini geliştirirler.

Dil derslerine ek olarak farklı atölyelerde Kanadalı öğrenciler ile birlikte yapılan bu çalışmalarda sorun çözmeye yönelik beceriler elde etmelerini sağlar. Eleştirel düşünce, empati, iletişim, girişimcilik gibi konular işlenir.

Bu program,

  • “Genel İngilizce” dersleri dışında kendilerini geliştirmek isteyen her seviyeden öğrenciler
  • Kritik düşünmeyi seven ve becerilerini geliştirmek isteyenler
  • Açık fikirli, meraklı ve grup halinde çalışmayı seven öğrenciler

için uygundur.

Programda geliştirilen beceriler:

  • İngilizce gelişimi
  • Yüksek özgüven
  • Gelişmiş kritik düşünce
  • Küresel farkındalık
  • Empati ve iletişim kurma becerileri
  • Değerli takım çalışması deneyimi
  • Yaratıcı sorun çözme becerileri

konularında katkı sağlamaktadır.

Global Leadership

Bu program öğrencileri liderlik rollüne hazırlamak için haftada 15 saat ders ve 5 saat workshoplar sunmaktadır. Uzman personel tarafından tasarlanan dersler katılımcıları çevrelerindeki dünyayı değiştirebilmeleri için ve etkili bir lider olmayı öğrenmelerine yardımcı olur. Kursa kayıt olmak için ileri seviye ingilice gerekmektedir. 

Konaklama

Öğrenciler Doğa içerisindeki okulun rezidansında çift kişilik odalarda konaklarlar. Her katta orta dinlenme salonu, mutfak, duş ve WC bulunur. Danışmanlar rezidans katlarında öğrencilerle beraber kalırlar. Konutta ayrıca çamaşır yıkama odası bulunur ve Wi-fi mevcuttur.

Aktiviteler

Her hafta 1 tam gün, 2 yarım gün geziler düzenlenir.

Tam gün geziler: Victoria Şehir turu, Whistler kasabası ve gondol turu, Cultus Lake su parkı, Vancouver Akvaryumu ve Stanley Park gezisi.

Yarım gün geziler: Capilano Suspension Köprüsü, Gas Town, Granville Adası, Grouse Dağı, Metrotown Alışverişi merkezi, Vancouver Müzesi + Kitsilano Plajı, Pacific Center Alışveriş Merkezi, PNE Eğlence Parkı, Takaya Açık Hava Parkı

Bütün aktiviteler CISS personelleri tarafından organize edilir ve yönetilir.

Akşam üstü atölyelerinden sonra aktiviteleri vardır: pizza ve film geceleri, müzik, yetenek yarışması, dans partileri, futbol maçları, quizz night...

Opsiyonel aktiviteler (haftada 1 yaklaşık 50 CAD): Indoor Rock Climbing, Laser Tag, Lynn Canyon, Sinema

Video