Program Ücreti:
English for the Future (15-17 yaş)
1,595.-£ / Hafta

Pathways to Higher Education (16-20 yaş)
1,845.-£ / Hafta

IELTS sınavı: 495.-£
20 Temmuz/ 03 Ağustos
Tarihler:
(2024)

Dönem 1: 30/06 – 06/07
Dönem 2: 07/07 – 13/07
Dönem 3: 14/07 – 20/07
Dönem 4: 21/07 – 27/07
Dönem 5: 28/07 – 03/08
Lokasyon:
Brighton
Paylaş:

(15-20 yaş)

Sussex Üniversitesi kampüsünde düzenlenen Bede’s’in Brighton yaz okulu, öğrencilere ingilizce öğretmenin yanı sıra tam bir üniversite deneyimi yaşatıyor. Ödüllü mimarisi, etrafını çevreleyen ulusal parkı ile, Sussex kampüsü kendi kendine bir İngiliz kasabası gibidir. 

Eğitim

English for the Future (15-17 Yaş)

Haftada 21 saat ders içeren bu çalışma programı, geleceğin liderleri olmak isteyen en büyük küresel zorlukları tartışmak ve dünyamızı değiştirmek isteyen gençler için tasarlanmıştır. Kursa katılabilmek için öğrencilerin en az A2 seviyeleri olmalıdır. 

Katılımcılar TED X Talks izleyerek ve kendi konuşmalarını hazırlayarak sunum becerilerini geliştirecek ve önemli sürdürülebilirlik meselelerle ilgili bilgilerini genişleteceklerdir. Ele alınacak konular arasında: 2030 senesinde hedeflenen kalkınma konuları, dünya açlığını sona erdirmek, küresel ısınmayı durdurmak, barışı teşvik edip korumak ve cinsiyetler arasında eşitliği sağlamak.

Pathways to Higher Education (16-20 Yaş)

Program haftalık 25 saat derslerden oluşup üçe ayrılıyor: Genel İngilizce (10 saat), İletişim Becerileri (5 saat) ve Akademik kavrama (10 saat). Öğrencilerin en az B1 seviyesinde olması gerekmektedir. Sınıflar en fazla 14 öğrenciden oluşur. Her hafta sonu, gelişimlerini takip etmek adına öğrenciler testlere tabi tutulur. Sınıflar yaş ve seviyeye göre ayrılır.

Akademik kavrama derslerinde öğrenciler hukuktan, işletme - ekonomi, beşeri bilimler ve STEM'e varan konuları üniversite ortamında işlerler.

İletişim becerileri dersleri ise, kritik düşünceden profesyonel ortamlarda iletişime, tartışma ve sorun çözme gibi konular üzerinden ilerler.

Sınavlar: Öğrenciler isteğe bağlı uluslararası onaylı sınavlara girebilirler:

  • English for the Future: Cambridge C1 (Advanced)
  • Pathways to Higher Education: IELTS
Konaklama

Öğrenciler banyolu tek kişilik odalarda üniversitenin modern rezidansında konaklamaktadır.

Aktivite ve Geziler

Kampüs içerisinde farklı spor alanları (tenis, futbol…), restoran ve barlar, marketler, eczane, postane bulunur.

Akşam aktiviteleri 18 yaş üstü ve altı olan öğrencilere farklı olup film geceleri, bowling, tiyatro ve konserlerden oluşuyor.

Cumartesileri Londra'ya tam günlük bir gezi ve Pazarları yine tam gün Brighton’a bir gezi düzenlenir.

Özel olarak Brighton, Higher Education programında öğrenciler, kendi gezi programlarını tasarlamalarına yardımcı olmak için Bede'nin yaz okulu etkinlik yöneticisine danışacaktır. Gezilecek ve ziyaret edilecek yerler öğrencilerin isteklerine göre düzenlenecektir.