Program Ücreti:
9.495.-$ / 4 Hafta*

Kültür ve Yemek:+300.-$ ana ders, +250.-$ ek ders
Moda: +100.-$ ana ders, +50.-$ ek ders
Fotoğrafçılık:+300.-$ ana ders, +150.-$ ek ders
Sanat:+250.-$ ana ders, +150.-$ ek ders

* 31 Aralık'tan önce kayıt yapılırsa ücret:
8.995.-$ / 4 Hafta
Tarihler:
(2024)

04/07 – 31/07
Lokasyon:
Paris
Paylaş:

(9-12. Sınıflar)

Oxbridge Akademik programları 30 seneyi aşkın süredir devam eden ve eğitim konusunda ciddiyeti ile tanınan bir kurumdur. Dersler, Sorbonne, Columbia, Oxford, Cambridge gibi çok köklü Üniversitelere mensup, öğretim görevlileri tarafından verilir. L’Académie de Paris, Paris’in 6. Bölgesinde, Notre Dame de Sion lisesinde gerçekleşir. Dersler Sorbonne, Ecole Normale Superieur gibi saygın Üniversitelere mensup Hocalar ve sanatçılar, doktorlar vb. profesyoneller tarafından verilir. Öğrenci bu interaktif derslerle beraber, Versailles Sarayı, Vaux-le-Vicomte gibi gezi ve çeşitli aktiviteler ile Paris ve Fransız kültürüne çok yakından aşina olurlar.

Eğitim

Öğrenci, sunulan eğitim programlarından birini ana ve diğerini seçmeli ders olarak alırlar. Ana ders haftada, sabahları olmak üzere, 6 gün ve seçmeli ders, haftada 3 gün öğleden sonra olacak şekilde organize edilir.

Fransızca dersler

Konuşma ve Kompozisyon

Paris’in tüm olanaklarından yararlanarak, interaktif, yenilikçi metotlarla, program, cümle yapıları, zamanlar, kelime hazinesi ve özellikle konuşmaya odaklanır.  Hikaye anlatımı, “role playing”, müze ve kültürel geziler gibi tematik konularla, öğrencinin pratik yapması sağlanır. Aynı zamanda telaffuz, vurgulama,  topluluk içinde konuşma üzerinde çalışırlar. İlk günkü seviye testine istinaden, öğrenci ilgili sınıfa yerleştirilir.

İleri seviye Fransızca (B2+ seviyesi)

Konuşma ve yazılı ifade konularını içeren bu ileri seviyedeki ders, kelime hazinesini, gramer bilgisini, “subjonctif” ve “conditionnel” gibi zamanları doğru kullanmayı ve Fransızcasını daha ileri seviyeye taşımak isteyen öğrenciler içindir. Ulusal gazeteleri okuyarak, film analizleri yaparak, güncel toplumsal konulara değinerek, münazara sanatına bir başlangıç yaparlar. Değişik yazım biçimleri üzerinde çalışarak, eğitim sonunda bir portföy sunarlar.     

Sanat Tarihi (B2+ seviyesi)

Louvre, Orsay, Rodin, Pompidou gibi müzelerin koleksiyonlarını baz alarak, öğrenci, bir sanat eserini, okumayı, anlamayı, anlatmayı öğrenir ve bu sayede, Sanatçının yaratım aşamasını, ve eserlerine gelen tepkileri anlar. Bu derste bütün önemli sanat akımları incelenir.

Uluslararası ilişkiler

Bu derse katılanlar gündemdeki konuları ve krizleri (COVID, küresel ısınma, mülteci krizi, Brexit) ele alıp dünya siyasetinin işleyişini ve sorunlarını anlamaya çalışırlar. Öğrenciler Uluslararası ilişkilerin teorilerini ve realist, Marksist, liberal, neoliberal düşünce ekolarını öğrenip günümüzün güncel sorunlarına uygularlar. Programın içeriğinde örnek olay incelemeleri ve kompleks konuları özetleme metotları vardır. Dersler uluslararası ilişkiler konusunda uzmanlık taşıyan öğretmenler tarafından verilir.

Fransız Kültürü ve Mutfağı

Öğrenciler, Vatel, Escoffier, Brillat-Savarin ve Julia Child gibi aşçıların eserleriyle Fransız mutfağının tarihini ve yöresel mutfağının hazinelerini keşfederler. Dersler, Montpellier gastronomisinin tanınan lezzetleriyle alakalı ziyaretlerle ve tatma seanslarıyla zenginleştirilir (peynir, ratatouille, turta). Katılımcılar Montpellier’in ünlü bir şefin yönetimi altında yemek atölyelerine katılırlar ve kurs sonunda öğrencilerin özel bir tarif kitabı olur.

Paris: Hayalimdeki şehir

Işıklar şehri Paris, en ünlü sinemacılara, yazarlara, bir çok yaratıcı ve sanatçıya ilham kaynağı olmuş ve eserlerini şekillendirmiştir. Geziler, müze ziyaretleri, filmler, kitaplar, yazım denemeleri aracılığı ile, öğrenci, kendi multimedya kreasyonunu çalışırken,  Paris’in nasıl hayal edildiğini ve sanatçıların eserlerine nasıl yansıttıklarını görme şansına sahip olur.     

İngilizce dersler

  • Sanat Tarihi
  • Yaratıcı Yazarlık: Pariste Yazmak
  • Kültür ve Yemek
  • Moda
  • Uluslararası ilişkiler
  • Tıp
  • Fotoğrafçılık
  • Psikoloji
  • Sanat
Konaklama

Öğrenci, Luxembourg bahçelerinin hemen yanında, 6. bölgede, Fransa’nın en iyi liselerinden biri olan Notre  Dame de Sion’da, yarım pansiyon esasına göre konaklar. Rodin müzesi, Louvre, Eiffel kulesi, Pantheon, Notre Dame katedrali gibi yerler yürüme mesafesindedir. Öğrenciler tek veya çift kişilik odalarda kalırlar.  

Aktivite

Louvre, Musée d’Orsay, Eiffel kulesi, Sacré-Coeur, Centre Pompidou, Arc de Triomphe, Panthéon, Oscar Wilde, Molière, Chopin’in mezarı olan Père Lachaise, Musée Marmotan, Place des Vosges, Le Marais, Victor Hugo’nun evi, Canal Saint-Martin.

Bu gezilecek olan yerlerden ayrı olarak, programda, turistlerce az bilinen ve öğrencilerin bu şehirle daha sıkı bir bağ kurmalarını sağlayacak olan geziler vardır.

Spor: Futbol, Basketbol, Tenis, Yüzme, Yoga.

Video