Program Ücreti:
2.570.-£/ 1 Hafta
5.140.-£ / 2 Hafta
7.710.-£ / 3 Hafta
Tarihler:
(2022)

10/07- 30/07
Lokasyon:
Oxford
Paylaş:

(16 - 17 yaş)

Dünyanın en iyi ve en eski üniversitelerinden biri olan Oxford’un kampüsünde düzenlenen OISE Oxford College Experience, öğrencilere İngilizcelerini en üst seviyelere getirmelerini sağlarken, ekonomi, uluslararası ilişkiler, hukuk ve psikoloji konuları üzerine de dersler sunuyor.

Gözler kamaştırıcı bir altyapıya sahip Oxford’da öğrenciler şehrin zengin kültürel varlıklarından faydalanıp gerçek bir üniversite deneyimi yaşayabilirler.

Eğitim

Öğrenciler program sürecinde Oxford üniversitesinin Brasenose College binasında konaklayıp okulun sınıflarında ders görürler.

1509 Yılında kurulan Brasenose College, Oxford’un tarihi merkezinde bulunmaktadır. Öğrenciler boş vakitlerinde yemyeşil parklarda ders çalışıp, yemeklerini tarihi yemek salonunda yerler.

Akşam yemeklerinden önce öğrencilere ödevlerini yapmaları için 1 saat verilir.

Sabahları akademik İngilizce dersleri, akşamüstleri ise öğrencinin seçeceği ders konuları işlenir. Sınıflar maksimum 8 kişiliktir.

Öğrencinin seçebileceği konular:

  • Uluslararası ilişkiler
  • Psikoloji
  • Ekonomi
  • Hukuk

Foundation Course

Oxford College Experience programına katılmak için öğrencilerin en az B2 seviyesinde olması gerekmektedir. Her öğrenci programa kabul edilmeden önce mülakata seviyesini belirleyen bir sınava girer.

İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilere, aynı formatta ama daha basitleştirilmiş bir Foundation Course programı sunulmaktadır.

Konaklama

Öğrenciler 1509 senesinde kurulan Brasenose College’ın yatakhanelerinde, tek kişilik odalarda konaklarlar. Banyo ve WC’ler ortak kullanımdadır. Rezidans şehrin tam kalbindedir. Sabah, öğlen ve akşam yemekleri okulun yemekhanesinde servis edilir. Öğrenciler okulun bütün tesislerinden yararlanabilmektedirler (havuz, tenis kortları vs).

Aktivite

Akşamüstü programları: Thames Nehri'nde düztabanlık tekne turu, açık hava tiyatrosu ve sineması, Oxford turu, Üniversite Parklarında spor seçenekleri.

Hafta sonu Programları: Blenheim Sarayı, Londra, Bath veya Stratford-upon-Avon gibi geziler düzenlenmektedir.