Program Ücreti:
1.730.-€/2 hafta
2.530.-€/3 hafta
3.330.-€/4 hafta

Kayıt Ücreti: 70€

Tek Yön Havaalanı Transferi: 100€
Tarihler:
(2024)

Başlangıç tarihleri:
01/07 - 15/07 - 29/07

Gelişler pazar günü gidişler Cumartesi günleri olarak belirlenmiştir.
Lokasyon:
Orbetello, Grosseto
Paylaş:

(13 - 17 yaş)

Maremma bölgesinin kalbinde, Toskana kıyısında bulunan Orbetello, Roma, Floransa, Pisa ve Siena’ya 2 saatten kısa bir mesafededir. İtalya’nın en büyük doğal koruma alanının ortasında bulunan 50 kilometrelik turkuaz denizli bakir plajları ile Ortobello, hem dil öğrenip hem mükemmel bir yaz geçirmeniz için ideal bir şehirdir.

2002’de kurulan OrbitLingua, kendini öğrencilere İtalyan dili ve kültürünü öğretmeye adamış dinamik bir dil okuludur. Okulun bahçeli ve ferah binası, şehrin tarihi merkezine yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Dil derslerini kültürel, spor aktiviteleri ve geziler ile birleştirip, öğrencilere keyifli bir program sunmaktadır.

Eğitim

Haftada 18 saat italyanca ders. Okulun ilk günü, seviye testine istinaden, Öğrenciler ilgili  sınıflara yerleştirirler. Dersler yenilikçi ve dinamik metodlarla verilir. Kursun sonunda öğrenci sertifika alır.

 İsteğe göre öğrenciye istekleri doğrultusunda özel program yapılabilir.

İtalyan Mutfağı: Öğrenciler isterlerse, haftada 3’er saatlik 2 ders olarak İtalyan Mutfağı kurslarına katılabilirler. Dersler klasik bir italyan restoranın mutfağında veya bir İtalyan ailenin evinde yapılır ve öğrenciler ders sonunda yaptıkları yemeklerin keyfini çıkarabilirler.

(Yemek Dersleri Haftada ekstra 70€’dur)

Konaklama

Öğrenciler özenle seçilmiş cana yakın ve yardımcı ailelerin yanında kalır. Ailelerin evleri okula en fazla 10 dakika yürüme mesafesindedir. Kahvaltı ve akşam yemeği ailelerle birlikte yenir. Öğlenleri, okulun kantininde ev yapımı italyan yemeklerinden oluşan geniş bir büfe sunulur.

Aktivite ve Geziler

Bütün geziler öğretmenler ve profesyonel gözetmenler eşliğinde yapılmaktadır.

Haftanın 4 günü, plajlara veya göllere geziler veya spor aktiviteleri düzenlenir.

Haftada bir, yarım günlük  gezi düzenlenir (tekne gezisi, Terme di Saturnia…)

Haftada bir gün, tam günlük gezi düzenlenir (Giglio adası, Roma, Pisa veya Siena’ya)

Öğrenciler isterlerse, standart İtalyanca programlarına farklı spor dersleri de ekleyebilirler. Spor dersleri haftada 20 saattir ve ek ücrete tabidir.

  • Golf
  • Binicilik
  • Yelken
  • Kano / Kürek
  • Ayakta Kürek / Kitesurf / Windsurf
Video