Program Ücreti:
Eucalyptus Kampüsü

Standart Program
930.-€ / Hafta

Yoğun Program
985.-€ / Hafta
Kayıt Ücreti: 60€

Jean Medecin Kampüsü

Standart Program
990.-€ / Hafta

Yoğun Program
1.045.-€ / Hafta

Kayıt Ücreti: 60.-€
Tarihler:
Eucalyptus Kampüsü

25/06-13/08 2023

Jean Medecin Kampüsü

2/07 - 13/08 2023
Lokasyon:
Nice
Paylaş:

(13-17 Yaş)

7 kilometreye yayılan plajları, 52 tane müzesi, eski şehri, şatosu, parkları ve heykelleri ile Fransa’nın 5. büyük şehri olan Nice, Côte d’Azur’ün incisi olarak anılır. Aynı zamanda bir üniversite şehri olan Nice, hukuk, tıp, ekonomi fakülteleri ve Sophia Antipolis araştırma merkezi ile de eğitim alanında söz sahibidir. 25 senedir faaliyette olan Azur Lingua dil okulu, şehir merkezine yakın kampüslerde Fransızca eğitimi vermektedir. Dünyanın bir çok ülkesinden öğrenci ağırlayan okul, oldukça popülerdir.

Eğitim

Öğrenci haftada 20 ders standart eğitim alır. Program kelime hazinesini geliştirmek, gramer ve genel cümle yapıları üstünde çalışarak, konuşmaya odaklanmıştır.

Seçmeli olarak 26 ders yoğun program seçeneği mevcuttur. Yoğun  programda, sabah ki derslere ilave olarak,  haftada 3 öğleden sonra ders vardır.

Ders içeriğinde özel program imkanı. Öğleden sonra ek özel ders imkanı vardır. DELF için hazırlık sınıfları. Kurs sonunda bireysel değerlendirme raporu verilir.

Öğrenci, kurs öncesi seviye belirleme sınavı ile ilgili seviyeye yerleştirilir. Sınıflar maksimum 15 kişiliktir. Özellikle ilk başlayanlar için 5-6 kişilik özel sınıf imkanı vardır.

Konaklama

Les Eucalyptus kampüsü, sakin bir semtte, Nice şehir merkezine 20 dakika, plajlara 10 dakika yürüyüş mesafesindedir. 3 veya 4 kişilik olan odalarda özel banyo ve wc vardır. Wi-fi bağlantısı ortak alanlardadır.

Jean Medecin kampüsü, şehir merkezine ve plajlara yürüyüş mesafesindedir. Öğrenci, tek kişilik, banyo ve wc’li odalarda konaklar. . Kampüste dinlenme alanları, tv odası ve wi-fi bağlantısı mevcuttur.

 

Aktivite

Azur Lingua’nın oldukça yoğun spor ve gezi programları vardır.

Spor seçenekleri: Futbol, Masa tenisi, Handball, Basketbol, Voleybol, Plaj voleybolu, Roller, Badminton, Fitness, Dans. Ekstra ücrete tabi olarak, Canyonning, Parachute, Fly-Fish, Scuba Diving, Snorkeling ve Tenis seçenekleri de vardır.

Geziler: Monaco / Monte Carlo, Antibes, St.Tropez, Cannes, Saint Paul de Vence, Lérins adaları, Eze Village, Menton, Villefranche.

İlgilenen öğrenciler için, müze gezileri de vardır.

Yemek

Kampüslerde tam pansiyon esasına göre konaklanır. Sabahları, sıcak içecekler, meyve, yoğurt, meyve suları, reçel, ekmek ve tereyağdan oluşan seçenekler. Öğlen ve akşamları, açık büfe tarzında, salata barı, et veya balık, çeşitli sebzeler, peynir, tatlı veya meyve seçenekleri.

Alerjik veya vejetaryen mönü isteyenlerin kayıt esnasında belirtmeleri gerekmektedir.