Program Ücreti:
1.335.-$ / 1 Hafta
2.670.-$ / 2 Hafta
4.005.-$ / 3 Hafta
5.340.-$ / 4 Hafta
6.675.-$ / 5 Hafta

Transfer Ücreti:

JFK havalimanı tek yön: 160$
Newark havalimanı tek yön: 180$
Tarihler:
(2022)

26/06 - 06/08
Lokasyon:
ABD / New York
Paylaş:

(13 – 17 Yaş)

Brooklyn, 1898’de New York’a bağlanan 5 banliyöden 1 tanesidir. New York’un hareketli yaşamından farklı olarak, parkları, heykelleri ve sakin yaşam biçimine sahiptir. Brooklyn diğer banliyölerden ayıran önemli bir özelliği de, kültürel çeşitliliği içinde barındırmasıdır. BSL’in programı, Brooklyn’nin merkezinde 150 sene önce kurulan St. Francis College’da gerçekleşir. Okul, geniş ve aydınlık sınıfları, oditoryumu, ve yemekhanesi ile, öğrencilere her türlü imkanı sunmaktadır. Okul Manhattan’a 1 metro durağı mesafesindedir.

Eğitim

Öğrenciler, haftada 15 saat pazartesiden cumaya 9:30-12:45 arası İngilizce ders görürler. Tüm dersler Brooklyn Bridge Park, Dumbo, Essex Market veya Brookfield Place gibi New York şehrinin ikonik ve meşhur yerlerinde düzenlenir. Öğrencileri şehrin yaşamına ve kültürüne tanıştırmak için ve aynı zamanda sosyal mesafeyi uygulamak için ideal bir programdır. Sınıfların yer alacağı alanlar geniş ve konforlu olmasına dikkat edilir. Tecrübeli ve kalifiye öğretmenler tarafından verilen dersler, interaktif metodlara dayanmaktadır. Sınıflar en fazla 8 öğrenciden oluşur. Amaç öğrencinin azami şekilde iştirak etmesini sağlayarak, dili etkin bir şekilde konuşmasını teşvik etmektir. Okulun ilk günü öğrenci seviye belirleme testine girerek sonuca göre ilgili sınıfa yerleştirilir.

Konaklama

Aile yanında konaklama: Aynı yaştan ve cinsiyetten, başka bir BSL öğrencisi ile çift kişilik odada konaklanır. BSL aile seçimi konusunda son derece titiz davranır. Çalışılan tüm aileler en ince ayrıntısına kadar araştırıldıktan sonra öğrenci yerleştirilir. Öğrencinin konakladığı ev ve okul arası maksimum 30 dakika mesafededir.

Aktivite

Hafta 5 yarım gün ve 1 tam güm geziler düzenlenir. Eğlenceli, öğrencilerin katılımını sağlayan ve ilham verici yerler gezilir.

Geziler: çarşamba,cuma ve cumartesi tam gün New York’un en meşhur yerlerine keşif turları. Brooklyn Heights/Brooklyn Bridge, High Line, Central Park, Top of the Rock, Empire State Building, Freedom Tower, Times Square, American Museum of Natural History, the MET, The MoMA, Statue of Liberty, Ellis Island, Broadway Gösterisi, The Beast bot turu, New York bisiklet turu, Central Park’ta oyunlar, Coney Island, Restaurant’a grup akşam yemekleri.

Serbest günler: Pazar günleri öğrenciler kaldıkları ailelerle İngilizce konuşup zaman geçirirler.

Video