Program Ücreti:
8.900$ / 3 Hafta
Tarihler:
(2023)

16/07 - 06/08
Lokasyon:
New Haven
Paylaş:

(13-18 yaş)

ISSOS International Summer School İngilizce seviyesi yüksek öğrenciler için Amerika’nın Ivy League üniversitesilerinden Yale'de akademik yaz okulu programları düzenlenmektedir.

Eğitim

(13-18 yaş)

Bütün öğrenciler, 3 hafta boyunca sunulan ve sabahları 3 saat süren akademik derslerden ve öğleden sonra ki aktivitelerden birer tanesi seçerler. 

Akademik Dersler

English Language: (A1-B1/2 seviyeleri/ 13-18 yaş): İngilizce dersleri ilgi çekici konulara değinerek hem akademik hem de sosyal açıdan önemli konular hakkında bilgi edinmek için çeşitli materyaller kullanır. Gazete, dergi makaleleri, Ted Talks videoları, müzik ve sınıf dışı yapılan aktıvitelerle öğrencilerin İngilizce Dil becerilerini geliştirmeye yardımcı olur. Örnek olarak, güncel olaylar, sosyal medyayı sorumlu bir şekilde kullanmak, iklim değişikliği, siyaset, zorbalık ve sosyal sorumluluk konuları işlenir.

Business & Entrepreneurship (B1-C1 seviyeleri/ 13-18 yaş) Program, girişimciliği teşvik etmek ve olumlu bir sosyal etki yaratmayı öğretmek için pazarlama, iş planlaması, finans, hedef belirleme, ürün yerleştirme, fiyatlandırma, satış ve iş yeri değerleri olmak üzere çok çeşitli konuları kapsar. Bir dizi atölye çalışması ve vaka çalışmaları aracılığıyla öğrenciler, dünyadaki en değerli işletmeler hakkında bilgi edinip iş modellerini inceler. ISSOS'ta öğretilen program, dünyanın 1 Numaralı Girişimcilik üniversitesi olan Babson Üniversitesi tarafından onaylanmıştır.

Creative Writing (B2-C1 seviyeleri/ 14-18 yaş): Öğrenciler çevrelerindeki dünyayı ve kendi deneyimlerinden ilham alarak orijinal şiirler, tiyatro oyunları, film sahneleri, şarkı sözleri ve kısa öyküler üretmek için farklı yazı tarzlarını keşfedeceklerdir.

Study Skills (B2-C1 seviyeleri/ 15-18 yaş) Kurs lise öğrencilerin üniversitede ihtiyaç duyacakları becerileri geliştirir. Katılımcılar, hedef belirleme, eleştirel düşünme, zaman yönetimi, çalışma planları geliştirme, araştırma becerileri ve zamanlarını daha etkin kullanmalarına yardımcı olacak çeşitli taktikler öğreneceklerdir. Öğrencilere etkili sunumlar yapmayı, topluluk önünde konuşmayı ve akademik stresi yönetmek için ayrıca özgüven çalışmaları yapılacaktır.

Debate (B2-C1 seviyeleri/ 13-18 yaş) ISSOS Münazara programı topluluk önünde konuşma tekniklerinden, gelişmiş argüman yapıları ve teorilerine kadar her şeyi kapsayacaktır. Öğrenciler hem akademik olarak hem de hayatlarının her alanında kendilerini güvenle ve ustalıkla ifade etmelerini teşvik ederek beceriler kazandırır. Konuşma sunumu, düşünce organizasyonu, kanıt analizi, argüman icadı ve münazara teorisi dahil olmak üzere İngiliz Parlamento Münazara konuları gibi temaları kapsayacaktır.

Konaklama

Öğrenciler yurtlarda hafta içi tam, hafta sonu yarım pansiyon esasına göre konaklamaktadırlar. Yale Üniversitesi’nde odalar tek veya çift kişiliktir. Tek kişilik odalar az sayıdadır ve kayıt yapılırken istek yapılmalıdır. Çift kişilik odalarda öğrenciler aynı yaş ve cinsiyette, farklı bir milletten biriyle konaklar. Birbirlerini tanıyan öğrencilerin aynı odayı paylaşmalarına izin verilmez.

Aktivite

Sabahları akademik programlara katılan öğrenciler, öğleden sonralarını için sunulan opsiyonlardan birini seçerler

  • Tennis
  • Film
  • Outdoor Leadership
  • Theatre
  • Photography

Çarşamba günü yarım gün ve Cumartesi günü tam gün geziler vardır. Yale University tour, Yale Peabody Museum of Natural History, Boston ve New York gezilecek yerler arasındadır.

Pazar günleri ve akşam aktiviteleri: Yakar Top, Frizbi, Mini Olimpiyat, Longball, ISSOS Ödülleri, Konuk Konuşmacılar, Evde Çalışma Gecesi, Danışmanların Moda Gösterisi, Münazara Geçeleri, Disko.

Video