Program Ücreti:
4.645$ / 2 Hafta

6.810$ / 3 Hafta

8.970$ / 4 Hafta

Transfer ücretleri dahil değildir. Lütfen Danışınız.
Tarihler:
(2022)

26/06 - 31/07
Lokasyon:
New Heaven
Paylaş:

(13-17 yaş)

1972 senesinden beri hizmet veren Converse, düzenlediği yaz kampları ile bir çok ülkede prestij sahibi bir okuldur. Öğrenciler 400 senelik bir geçmişe sahip “Ivy League” üniversitelerinden biri olan Yale’de konaklar ve eğitim görürler. Gotik ve modern stilde binaları, yeşil alanları, yürüyüş yolları, parkları, kemerli kapıları ile ABD’nin en güzel kampüslerinden biridir. Öğrenci kendini yüzyıllara dayanan akademik prestij ve tarihin içinde bulur. New Haven, New York’a 1, Boston’a 2 saat mesafededir.

Eğitim

Konforlu ve modern sınıflarda, öğrenci haftada 5 gün, 9 - 12:30 saatleri arasında 16 saat İngilizce ders görür. Derste işlenen konularla ilgili öğleden sonraları 3 saat kültürel atölyeler vardır. Sınıflar maksimum 10 kişiliktir (ortalama 8 kişi)

Genel İngilizce kursuna ek olarak, salı ve perşembe öğleden sonraları, 13:30-15:00 saatleri arasında, interaktif Workshop’lar düzenlenir. Kültürel temalara dayalı çalışmalar ve üniversiteye hazırlık odaklı metodlar öğretilmektedir.

Konaklama

Öğrenci, Yale üniversitesinin tarihi kampüsünde, çift veya 3 kişilik odalarda konaklar. Banyo ve wc’ler öğrencilerin ortak kullanımındadır. Odalarda ve ortak mekanlarda wi-fi vardır. Çamaşırhane ekstra ücrete tabidir.

Aktivite

CISL’in oldukça yoğun olan, fiziksel, sosyal ve kültürel aktivite seçenekleri, öğrenciye ders dışında kalan zamanda dahi İngilizcesini geliştirme imkanı sunar.
Öğleden sonraları, akşamları ve hafta sonları gezileri, öğrencinin, birçok müzeyi, tiyatroyu ve parkı keşfetmesine olanak sağlar

Yarım günlük aktiviteler: Danbury ve Meriven alışveriş merkezi, Skyzone Trampolin parkı, Quassy Su parkı, Hammonasset plajı, Lake Compounce eğlence parkı, Stamford Mall, Laser-tag, Prime Climb tırmanış salonu, Bowling.
Tam gün geziler: Çarşamba günleri, New York, Boston, Rhode İsland, Six Flags Eğlence Parkı,
Akşam Etkinlikleri: Dans, Barbekü geceleri, Havuz gecesi, Sinema gecesi.

Video