Program Ücreti:
1.940.-€ / 2 Hafta

2.765.-€ / 3 Hafta

3.680.-€ / 4 Hafta

Yoğun Ders Seçeneği: + 150€
Tarihler:
(2024)

23/07 - 10/08 tarihleri arasında
Lokasyon:
Cap D'ail, Monaco
Paylaş:

(12-16 yaş)

1952 yılından beri faliyette olan CMEF (Centre Méditerranéen d’Etudes Françaises), Monaco sınırında, Cap d’Ail kasabasının hemen yanı başında, Monaco’ya yürüyerek 15 dakika ve Nice havalimanına 15 km mesafededir. Okul kampüsü, deniz seviyesinden 100 mt. yükseklikte 3 hektarlık olağanüstü bir bahçe içinde yer almaktadır. Okulun içinde ünlü Fransız sanatçı Jean Cocteau tarafından tasarlanan, dekore edilen ve kampüse çok hoş bir hava katan bir amfi tiyatro bulunmaktadır. Okul, kültür ve eğitim alanındaki bilgi birikimiyle, tüm sene boyunca 4.000 öğrenciye hizmet vermektedir.

Eğitim

Öğrenciler CMEF’in kampüsünde eğitim görürler. Standart programda, pazartesiden cumaya, 8:45-12:30 saatleri arasında, haftada 15 saat ders vardır. Sabahki derslerin ilk bölümünde , öncelikle, anlama, sözlü ve yazılı ifade üzerinde durulur ve ikinci bölümde yaratıcılık atölyesi şeklinde ders görürler (Okul günlüğü, Teatral aktivite, “role play”, edebi ve şiirsel metin).
Salı ve perşembe öğleden sonraları,  haftada 6 saat ekstra ders alma imkanı vardır. Kurs sonunda bireysel değerlendirme ve sertifika verilir.
Dersler Nice üniversitesinden diplomalı öğretmenler tarafından verilir. Sınıflar A1’den B2 seviyesine kadardır. Sınıflar maksimum 15 kişiliktir.

Konaklama

Öğrenciler, kampüs içinde 2,3 veya 4 kişilik odalarda konaklarlar. Her odada, banyo ve wc vardır. Ayrı olarak ortak kullanıma açık duşlar bulunmaktadır. Odalar oldukça sade ancak temiz ve konforludur. Wi-fi ortak alanlarda mevcuttur ve geceleri 23:00’den itibaren kapatılır.

Aktivite

Her zevke hitap edebilmek adına, okul, spor, eğlence, kültür ve turistik gezi temalı seçenekleri günlük bazda okulun tv ekranlarında paylaşılır. Öğrenci katılmak istediği aktiviteye kaydolmak zorundadır. Her aktivitenin başında okul sorumluları bulunur.

Yarım günlük sportif aktiviteler: Plaj voleybolu, katamaran, rüzgar sörfü, “accrobranches”, tenis, yüzme, bisiklet, futbol, kano, bisiklet, segway, roller, tırmanış.
Yarım günlük geziler: Nice yada Menton plaj keyfi, Monaco, Nice, Menton, Villefranche, Eze, Roquebrune gezileri.
Tam gün geziler: Cumartesi günleri seçmeli olarak, Cannes, Saint-Tropez, Grasse gezisi.
Akşam Etkinlikleri: Akşamları, isteğe bağlı olarak, spor turnuvaları, aşçılık kursu, sanat atölyesi, Monaco by night gezisi, kampus içindeki amfi tiyatroda konserler.

Video