Program Ücreti:
4.430.-$ / 2 hafta

6.360.-$ / 3 hafta

8.450.-$ / 4 hafta

Havalimanı Transferi( LAX): ek ücrete tabirdir
Tarihler:
(2023)

25 Haziran - 23 Temmuz
Lokasyon:
Los Angeles
Paylaş:

(13 - 17 Yaş)

Los Angeles havalimanına 15 dk. mesafede, 128 dönümlük bir araziye kurulu kampüsü ile Loyola Marymount üniversitesi, hem Los Angeles hem de Pasifik okyanusuna hakim bir tepededir. Gerek akademik ciddiyeti, gerek aktivite çeşitliliği, gerek güvenlik açısından ideal bir kampüstür. CISL öğrencilere 2,3 veya 4 haftalık programında amerikan üniversitesinde okuma deneyimini sunuyor. Program sonunda isteyen öğrenciler 1 haftalık Kaliforniya turuna katılabilmektedirler.

Eğitim

CISL İngilizce programında öğrenci, pazartesiden cumaya 9:30-12:30 arası toplam 20 saat İngilizce ders görür. Sınıflar en fazla 10 kişiliktir. Dersler konuşma ve anlamayı geliştirmek üzerine interaktif bir metoda dayanır. Öğrencinin kendine güveni tesis edilir. Haftada 3 saat, öğleden sonraki programlarda kültürel  “workshop”lar, müze ve çevre gezileri vardır. Programın ilk gününde öğrenci seviye testine tabi tutulur ve sonucuna göre ilgili seviyeye yerleştirilir.

Konaklama

Öğrenci Loyola Marymount üniversitesinin kampüsünde ders görür ve konaklar. Bu kampüs Kaliforniya bölgesinin en güzel kampüslerinden biridir. CISL programına katılanlar üniversitenin McKay rezidansında, çift kişilik, suite şeklinde odalarda konaklarlar. Banyo ve wc’ler yarı özel kullanımdadır. Odalarda ve ortak mekanlarda wi-fi bağlantısı vardır. Çamaşır yıkatma imkanı vardır, ekstra ücrete tabidir.

Tam pansiyon konaklama vardır yemekler açık büfe şeklinde, günlük olarak servis edilir. Özel diyetlere uygun (alerjik, vejetaryen) hazırlanmaktadır.

Aktivite

Pazartesiden cumaya, öğleden sonra ve akşamları geziler, öğrencinin daha fazla sosyalleşebilmesi ve Los Angeles’i daha iyi keşfetmesine yöneliktir.

Yarım günlük aktivite ve geziler: Santa Monica (sörf, bisiklet turu), Beverly Hills ve The Grove alışveriş merkezi, Hollywood, Getty ve Grammy Müzesi, Farmers Market, Venice Beach, Glendale Galleria alışveriş merkezi, Spor günü, Griffith Observatory, Beverly Center, Los Angeles Film School.

Tam gün geziler: San Diego, Universal Studios, Disneyland, Six Flags eğlence parkı

Pazar günü opsiyonel geziler: Santa Barbara, San Fransisco, Monterey.

Akşam Etkinlikleri: Dans geceleri, pizza partisi, film gecesi, Barbekü ve Havai fişek gecesi, Oyun geceleri.

Video