Program Ücreti:
2.000CHF / Hafta
(Minimum 2 Hafta)
Tarihler:
04/07 - 15/08 2020
Lokasyon:
Lausanne
Paylaş:

 (10-16 yaş)

1882 yılında kurululan Brillantmont, nesiller boyudur, eğitim alanında mükemmeliyetçiliği ile tanınan çok köklü bir okuldur. Bu başarısı “Council of International Schools” ve “New England Association of Schools and Colleges” akreditasyonları ile taçlandırılmıştır. Dünyanın her yerinden gelen 150’ye yakın öğrencisini, en prestijli üniversitelere girmek için hazırlar. Yaz aylarında farklı milletlerden öğrenciler ile yoğun Fransızca veya İngilizce eğitimin yanı sıra, sportif ve kültürel aktiviteler aracılığı ile, İsviçreyi tanımak ve yeni arkadaşlıklar edinmek için iyi bir fırsattır. Brillantmont’a Hoşgeldiniz.

Eğitim

Programa katılan öğrenciler haftada 15 saat fransızca veya ingilizce eğitim alırlar. Dersler pazartesiden cuma gününe kadar sabahtan öğlene kadardır. Okulun ilk günü her öğrenci bir seviye tespit sınavına girer ve ilgili sınıfa yerleştirilir. Sınıflar maksimum 12 kişiliktir. Tecrübeli öğretmenler tarafından verilen dersler, öğrencilerin sene içinde okudukları konuları pekiştirmek, gelişmelerini sağlamak ve konuşmaları üzerine odaklanır. Gördükleri dersler ve işledikleri konular, öğleden sonra ki aktiviteler ve geziler ile ilişkilendirilir. Her akşam üstü öğretmenler gözetiminde etüt saatleri vardır.

Konaklama

Öğrenciler, yaşlarına, cinsiyetlerine göre kampüs içinde ayrı binalarda konaklarlar. Odalar tek, çift veya üç kişiliktir. Okul genel durumda öğrencinin başka bir milleten öğrenci ile konaklamasını teşvik eder. Bu sayede başka kültürleri tanıma imkanı ve yeni arkadaşlıklar ortaya çıkar. Öğretmenler öğrencilerle birlikte aynı binalarda konaklar.

Aktivite

Lausanne Olimpiyatların başkenti olarak ün yapmıştır. Öğrencilerin çok çeşitli spor yapma imkanları vardır. Haftada 4 gün, tenis, voleybol, basketbol, trampolin, zumba, frisbey, touchball, badminton, hockey, rugby, futbol, plaj voleybolu, kürek, rüzgar sörfü, yapma imkanı vardır.
Her pazar İsviçrenin farklı bir bölgesine gezi düzenlenir. Müze gezileri, tarih turları, ağaç tırmanma, su parkları, karting, dağ gezileri, kaya tırmanışı.

Video