Program Ücreti:
Dönem 1: 4.700.-£ / 2 Hafta
Dönem 2: 4.700.-£ / 2 Hafta

Havaalanı transferleri ücrete dâhildir: (09:00 - 17:00) Heathrow Havaalanı, Gatwick Havaalanı, St Pancras Uluslararası İstasyon

Çalışma saatleri dışı transferler ücretlidir.
Tarihler:
(2023)

Dönem 1: 05/07 – 19/07
Dönem 2: 19/07 – 02/08
Lokasyon:
Paylaş:

(13 – 17 Yaş)

1432 yılında kurulan Sevenoaks, akademik mükemmelliği ve IB eğitimi için büyük bir üne sahiptir ve İngiltere’nin önemli bir eğitim kurumlarından biridir. Kent bölgesinde, 40 hektarlık bir alana kurulu okul, dünyaca ünlü Knole ortaçağ geyik parkının yanındadır.

Sevenoaks, dünyanın en başarılı IB okullarından biridir ve İngiltere’de  de en iyi performans gösteren okullarından biridir. 2018 yılında ikinci kez The Sunday Times tarafından Yılın en başarılı okulu seçilmiştir. Londra'nın merkezine ve Gatwick Havaalanı'na 30 dakika ve Heathrow Havaalanı'na arabayla bir saatlik mesafededir.

Eğitim

Sevenoaks,  ingilizce seviyesi yüksek olan öğrenciler için  yoğun bir akademik programdır. Sınıflar yaşa göre ayrılır. Program sonunda veliler öğretmenler tarafından kapasamlı bir değerlendirme alırlar. Dersler 4 modülden oluşmaktadır (her modül 10 saatlik bir kurstur)

  • Critical Thinking (debat argumentation)
  • Social Leadership
  • Creativity (creative writing, drama, theatrical technology and film)
  • Digital Skills (coding, design and robotics)
Konaklama

45'e yakın ülkeden gelen 365 öğrenci kampüs içinde rezidanslarda, kızlar ve erkekler ayrı binalarda olacak şekilde konaklarlar.

Victorian stilinde, 1948 senesinde inşa edilen  Park Grange, kız öğrencilerin konakladığı rezidanstır. Ana okul kampüsüne yakın bir mesafededir.  Özel banyo ve wc’li odalar, tek veya iki kişiliktir, ortak kullanımda salon ve mutfak vardır.

Aisher House Erkek öğrencilerin konakladığı rezidanstır.  2019'da tamamlanan Aisher, okulun kapsamlı tesislerine yakın bir konuma sahiptir. Tek veya çift kişilik odalar en-suite banyoludur. Daha genç yaştaki çocuklar daha büyük odaları paylaşmaktadır. 

Aktiviteler

Aktiviteler eğitimli ve profesyonel koçlar tarafından verilir. Öğrenciler kendilerine sunulan aktivitelerden haftada bir, bir tanesi seçerler, 2 Hafta içeresinde 12 saatlik aktivite yapılır.

Hafta 1:  Badminton, Sevenoaks keşfi, Fitness, Futbol, Golf, Müzikal Tiyatro, Yüzme, Voleybol

Hafta 2:  Basketbol, Görsel Sanatlar, Ultimate Frizbi, Rugby, Squash, Yemek, Dans, Tenis

Akşam Aktiviteleri: Karaoke, Futsal, Barbekü, Bluewater gece alışveriş gezisi, “Leavers” balosu