Program Ücreti:
1 Dönem (3 hafta program)
6,450.-£
Tarihler:
2024

1. Dönem: 05/07 - 29/07

2. Dönem: 12/07 - 05/08
Lokasyon:
Paylaş:

Gordonstoun, İskoçya’nın kuzeyinde, Edinburgh’a 3,5 saat mesafede, 1934 yılında kurulmuş çok köklü bir okuldur. Okul, güvenli ve sakin, yeşillikler içinde 800 dönümlük bir araziye sahiptir. Ilıman iklimi ve konumunun avantajı ile, eğitim aktivite dengesini çok doğru bir şekilde sağlamaktadır.  Yaz okulu, 40 seneden beri, 8-16 yaş arasındaki 35 değişik ülkeden gelen erkek ve kız öğrenciyi ağırlamaktadır. Bu yoğun ve dinamik programda, öğrenciler, çok sıcak bir kampüs ortamında ağırlanırlar.

Eğitim

Genel İngilizce

Haftada 15 saat İngilizce dil eğitimi verilir. Okulun ilk günü yapılan seviye testine istinaden, öğrenci, seviyesinde olan sınıfa yerleştirilir.  Görsel, işitsel ve geleneksel metotlar, öğrencinin,  konuşma, gramer ve yazılı ifadesi güçlendirilir.  Temel İngilizce bilgisi gerekli ama şart değildir. Eğitimin amacı öğrencinin kendini, sözlü ve yazılı olarak, rahat bir şekilde ifade etmesidir.

İngilizce seviyesi ileri öğrenciler için farklı akademik konuda eğitim alma imkanı vardır.

Edebiyat ve Yaratıcı Yazarlık

Bu program ileri seviyede İngilizce bilgisine sahip öğrenciler içindir. Öğrenci, karşılaştırmalı  çeşitli  edebi metinler,  şiir analizi, kısa hikayeler ve tiyatro metinleri üzerinde çalışır. Yaratıcı yazarlıkta, çeşitli workshoplar aracılığı ile, metinlerini zenginleştirmeyi, değişik ve etkili bir hikayeyi ortaya çıkarmayı öğrenirler.

Bilgi İşlem

Bu derste katılımcılar, Microsoft ve Unity yazılımları kullanılarak, değişik programlar üzerinde (Bilgisayar programlama, PC oluşturma, Siber güvenlik) çalışırlar. Öğrencinin daha evvelden bir bilgisayar tecrübesi olması gerekmez. Daha ileri düzeydeki öğrenciler, Unity'yi kullanarak bir video oyunu tasarlamak ve oluşturmak fırsatına sahip olur.

Uluslararası Vatandaşlık

Bu kurs, yüksek bir İngilizce seviyesine sahip olan veya anadili İngilizce olan öğrenciler için uygundur. Tartışmalar ve sunumlar yoluyla konuşma ve olumlu diyalog kurma becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Öğrenciler dünya dinleri, siyasi ideolojiler, sosyal medya, sahte haber makaleleri ve çevre gibi temel küresel konuları ele alacaklar. Öğretilenleri sorgulayacak ve kendi fikirlerini geliştirip ifade etmeyi öğrenecekler.

Dünyamız (8-12 yaş)

İngilizce seviyesi iyi olan küçük yaştaki öğrenciler için uygundur. Derslerin çoğu 200 dönümlük ormanlık alana sahip olan Gordonstoun kampüsünün içinde dışarıda gerçekleşecek. Araştırma ve proje çalışmaları ile dünyamızın biyolojik çeşitliliği görülecek. Katılımcılar ayrıca toplumsal ve ekonomik açısından küresel sağlık değelerini öğrenecekler.

Konaklama

Öğrenci okul kampüs rezidanslarında, tam pansiyon esasına göre konaklar. Kız ve erkek öğrenciler ayrı rezidanslara yerleştirilir. Her pansiyon genellikle tek, çift ve 4 yataklı odalardan oluşur. Banyo/WC paylaşımlıdır. Kalışları boyunca öğrencilere yardımcı olan ve yönlendiren kat görevlileri ve animatörler vardır. Her 3 öğrenciye bir görevli düşer.

Aktivite

Yelken ve “Outdoor Adventure”: Öğrenciler, Gordonstoun’un bir geleneği olan bu programda 6 gün boyunca, okyanusta yelken eğitimi alır ve kaya tırmanışı, kano, dağ bisikleti, surf gibi sporları yapmayı öğrenirler.

Diğer spor ve aktiviteler: Sanat ve teknoloji atölyeleri, drama, müzik, tenis, yüzme, basketbol, futbol, Squash, binicilik, hokey, atletizm, atıcılık, karting, buz pateni.

Akşamları kampüste dans ve oyun geceleri, oyunlar.

Geziler: Loch Ness, Inverness Castle, Cawdor & Brodie Castles.

Video