Program Ücreti:
€1.850 / 1 Hafta
€3.500 / 2 Hafta
€5.250 / 3 Hafta
€7.000 / 4 Hafta
Tarihler:
(2020)

28 Haziran (1, 2, 3, 4 Hafta)
30 Temmuz (1, 2, 3 Hafta)
12 Temmuz (1, 2 Hafta)
19 Temmuz (1 Hafta)
Lokasyon:
Gormanston Park, Dublin
Paylaş:

(13 - 17 Yaş)

Öğrenciler İrlanda kültürünü ve tarihini keşfetmek için yaratıcı projeler ve sunumlar üzerine çalışırlar. Gal futbolu, Hurling ve İrlanda danslarını öğrenirlerken, İngilizcelerini kariyer ve yaşam becerileri, özgüven gelişimi, akıcılık ve otonom öğrenme metotlarını pekiştirerek geliştirirler.

Gormanston Parkı, 110 dönümlük pitoresk yemyeşil bir alana yayılır. 14. Yüzyıldan kalan şatosu, ve özenle bakılmış bahçeleri ve tarihi yürüyüş yolları ile ünlü bu park içerisinde, birçok sayıda spor tesisi de bulunmaktadır.

Eğitim

Sınıflar en fazla 8 öğrenciden oluşmaktadır. Haftada 23 saat ders işlenmektedir.

  • İrlanda Kültürü ve Tarihi

Bu derslerde, öğrenci zengin İrlanda kültürü, ünlü İrlandalılar ve tarihi olaylar ile ilgili kapsamlı bilgi edinirler. Konular arasında Gal Dili, İrlanda Özgürlük Savaşı, İrlanda mitoloji ve efsaneleri, Saint Patrick’s günü ve İrlanda Edebiyatı yer almaktadır.

  • Kültürel Farkındalık ve Hafta İçi Geziler

Sorgulama yaklaşımıyla kültürlerin farklı yönlerini anlayabilmek için öğrenciler önce gidilecek yer hakkında araştırma yapar ve gezi sonrası gidilen yer hakkında kendi kültürleri ile de karşılaştırdıkları bir sunum hazırlarlar.

  • Yaratıcı Projeler

Öğrencilere yaratıcı ve kolaboratif düşünebilmeleri ve çalışabilmeleri için farklı olanaklar sunulmaktadır. Yenilikçi fikirler üretip, pecha kucha, video reporting ve bloglar gibi farklı sunum metotları ile onları paylaşmayı öğrenirler.

  •  Pratik Yaparak İngilizce

Öğrenciler İngilizcelerini, seçtikleri konular üzerine okudukları metinler ve izledikleri videolar ile etkileşimli metotlar yoluyla geliştirirler.

  •  Gelişim Takibi

Gelişimlerini takip etmek için her öğrenci bir öğrenim portfolyosu tutar. Kişiye özel rehberlik seansları ile birlikte, öğrenciler performansların geliştirirler.

  •  Sosyal ve Haftasonu Aktiviteleri

OISE, öğrencilerin gezilerinden tamamıyla faydalanabilmesi için özenle düzenlenmiş sosyal ve haftasonu aktivite programı sunmaktadır. Cumartesileri, Manchester, Liverpool yada Whitby’ye turlar düzenlenmektedir. Akşamüstü ve akşamları ise, kampüste spor, sanat, dans, ekip oyunları ve yetenek yarışmaları gibi aktiviteler yapılmaktadır.

Konaklama

Öğrenciler OISE Gormanston Park kampüsünde konaklarlar. Sabah, öğlen ve akşam yemekleri okulun yemekhanesinde servis edilir. Öğrenciler okulun bütün tesislerinden yararlanabilmektedirler (havuz, tenis kortları, golf sahası, halı sahalar…).