Program Ücreti:
5.700 CHF / 2 Hafta

10.200 CHF / 4 Hafta

13.500 CHF / 6 Hafta

2.800 CHF / 2 Hafta (Gündüz Okulu)

Premium seçeneği:+800 CHF/hafta
Tarihler:
(2022)

1 Dönem
03/07 - 16/07

2. Dönem
17/07 - 30/07

3. Dönem
31/07 - 13/08
Lokasyon:
Cenevre
Paylaş:

 (8-18 Yaş)

Avrupa’nın merkezinde yer alan Cenevre şehri, Birleşmiş Milletler gibi önemli uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Kültürel ve tarihi açıdan oldukça zengin ve kendini geliştirmiştir. Geneve’e sadece 10 km uzaklıkta bulunan

College du Leman 1960 yılında kurulmuştur. Kurulduğu zamandan beri İsviçre Okulları’nın geleneksel eğitim mükemmelliği ve kültürel gelişim yolunu takip etmiştir. Yaz dönemi boyunca öğrencilere 2 ila 6 haftalık dönemlerle mükemmel bir eğitim ve kültürel program sunmaktadır.

İsviçre College du Leman yaz okulları gençlere yaz aylarında 2 ile 6 haftalık dönemlerle İngilizce veya Fransızca dillerinde eğitim alabilecekleri atletik,kültürel aktivitelerle dolu bir yaz okulu programı sunar. Okulun bulunduğu Cenevre dağlar ve gölün arasında kalmış muhteşem bir konuma sahiptir.

Eğitim

Öğrenciler Genius veya Action seçenekleri içindeki ilgi alanlarından birini seçerler. Öğleden sonra Genius ve Action programına ek olarak Premium programından bir aktivite seçerler. 

Genius: (Sabah) İngilizce, Fransızca, CSI Labratuvarı, Robotics, "Start-up" kurma,

Öğleden sonra: Geleceğin Liderleri, Sanal Gerçeklik Oyun Laboratuvarı.

Action: (Sabah) "Arts & Crafts" (resim, sanat, müze turu) Sirk.

Öğleden sonra: Drama, Dessert MasterChef (Şef Sébastien Brocard eşliğinde, pasta ve çukulata yapımı), Multi-sports (futbol, basketbol, voleybol, yüzme), dans), paddle ve kano, Futbol  

Premium (Öğleden sonraları) : Tenis, Golf, Trapez, Su sporları (CableWake, Banana, Wakesurf), Binicilik

Konaklama

Öğrenciler 2-4 kişilik odalarda tam pansiyon esasına göre konaklarlar. Katlar yaşlara göre düzenlenir. Kız ve erkek öğrencilerin binaları farklıdır. Duşlar ve tuvaletler katlarda ortak kullanımdadır. Öğrenciler College du Leman’ın altyapı ve kaliteli tesislerinden yararlanmaktadır.

Aktivite

Her öğleden sonra öğrenciler istedikleri sportif aktiviteye katılabilirler: Futbol, basketbol, voleybol, yüzme, dağ bisikleti, Cenevre Gölü’nde sörf ve su kayağı.

Ekstra ücrete tabi olarak profesyonel seviyede spor dersleri de alınabilir: tenis, binicilik, golf, yelken, dans, sanat-film.

Yaz akşamlarında barbekü partileri, film geceleri, Kapuera veya Sirk gösterisi, Lasergame, Kampüste disko ve sportif karşılaşmalar düzenlenir.

Hafta sonu: su parkı, yarış arabaları, Cailler Cukulata fabrikası, Patek Philippe Muzesi, Gruyere Peynir Fabrikası, Cenevre şehiri ve dağ turları, alışveriş gezileri düzenlenir.

Video