Program Ücreti:
1.500.-€ / Hafta

Transfer Nice'ten tek yön:100.-€
Tarihler:
(2024)

2 Haftalık Program:
07/07 - 13/07
13/07 - 27/07

3 Haftalık Program:
07/07 - 27/07
Lokasyon:
Valbonnes
Paylaş:

(10-18 Yaş)

Lines’ın yaz programı, Cannes şehrine 20 dakika mesafede Valbonne kasabasında organize edilmektedir. Lines, kendi geliştirdiği metotlarıyla, Fransa’nın önde gelen dil okullarından biridir. Yüksek eğitim kalitesinin yanı sıra, 30 hektara yayılan okul kampüsünün konumu itibari ile, öğrencilere Cannes’a ve Nice’e yakın olma ve aynı zamanda doğa içinde sakin ve güvenli bir ortamda eğitim almaları için avantaj sağlar.

Eğitim

Okulun eğitim konsepti, derslerin dışında kalan zamanda da, yemek veya aktivite sırasında öğrencilerin sadece fransızca konuşmalarını sağlamaktır. Haftada 24 saat fransızca dersi vardır. Her ders 45’er dakikadan, haftada 32 derstir. En fazla 10 kişilik sınıflarda ders görülür (ortalama 7 kişi).

Günlük ders programının bir bölümü seçmeli workshoplara ayrılmıştır. 

  • Drama
  • French Repertoire
  • Cooking
  • DELF Exam Preparation
  • Film Production
  • Business French
  • Academic French
  • Writing

Kurs sonunda bireysel değerlendirme ve sertifika verilir. Program yoğun ama eğlencelidir. Tüm eğitmenler gerekli sertifikalara sahip ve tecrübelidirler.

Konaklama

Öğrenciler, Valbonne kampüsünde, tek veya çift kişilik banyolu ve wc’li odalarda konaklarlar. Öğrenciler konaklama esnasında yaş gruplarına göre ayrılır. 10-13 yaş arası ve 14+ yaş üstü olarak 2 gruba ayrılırlar. Kızlar ve erkekler ayrı yerlerde konaklar. 7/24 okul yetkililerinin gözetimi altındadırlar.

Aktivite

Bu programda öğrenciler için çok çeşitli gezi, aktivite ve spor imkanı vardır.

Spor seçenekleri: Basketbol, Masa tenisi, Tenis, Yüzme. Ekstra ücrete tabi olarak, Tenis, Yelken, Accrobranches (150.-€/Aktivite)

Tam ve Yarım gün geziler: Saint Tropez, Cannes, Nice, Grasse, Saint Paul de Vence, Iles de Lerins, Mercantour ve Vesubia doğa parkı, Biot Cam Üretimi, Saint Cassien Gorges du Verdon.
Ekstra ücrete tabi geziler: Monaco (120.-€)