Program Ücreti:
12 - 15 Yaş - Essential
16 - 17 Yaş - Independence Club

1150.-€ / Hafta (15 Saat Ders)

Ek Gün: 160.-€

Hafta sonu dışına transfer ücreti: 80.-€
Tarihler:
(2024)

30/06 - 17/08
Lokasyon:
Cannes
Paylaş:

(12-17 yaş)

Lüks otelleri, sahilleri ve dünyaca meşhur sinema festivali ile tanınan Cannes, 70 bin kişilik nüfusu ile tipik bir Akdeniz şehridir ve Nice havalimanına 25km mesafededir. Yaz okulu programı, şehir merkezine çok yakın bir konumda olan, tarihi Carnot lisesinin kampüsünde organize edilir. 30 dönüme yayılan kampüsü ile, derslikler, spor sahaları, havuzu ve büyük kafeteryası ile her türlü olanağa sahiptir.

Eğitim

Öğrenci, standart programda, haftada 15 saat Fransızca ders görür. Dersler pazartesinden cuma gününe kadar 9:00-12:20 arasındadır. Sınıf mevcudu maksimum 15 kişidir.
Dersler gramere, motive edici değişik materyeller aracılığı ile sözlü ve yazılı iletişime dayanır. Dinamik ve aktif pedagojik metotlara dayanan dersler, öğrencilerin öğrenme isteklerini, fransızcaya ve fransız kültürüne olan ilgilerini artırır. Okulun ilk günü, öğrenci seviye testine istinaden, ilgili sınıfa yerleştirilir.

Konaklama

Öğrenciler Lycée Carnot’un tarihi binasında 2 kişilik odalarda konaklarlar. 2 odanın kullanıma düşen bir banyo ve wc vardır. Okulun toplam kapasitesi 120 kişidir. Her hafta çarşaf ve nevresim değiştirilir. Odalar günlük olarak temizlenir.

Aktivite

Tüm aktiviteler ve gezilerde öğrencilere okul sorumluları eşlik ederler.

Aktiviteler: Yelken ve spor turnuvaları. Basketbol, futbol, voleybol, yelken (13-17 yaş), spor turnuvaları.

Akşamları: Barbekü, dans, kabare, tiyatro ve sinema geceleri.

Geziler: Haftada 1 tam gün gezi (Lérins adaları, Nice, Antibes Marineland Aquapark). Haftada 1 yarım gün geziler: Monaco, Antibes, Grasse vs...