Program Ücreti:
2 Hafta : 3.000.-£
3 Hafta: 4.500.-£
4 Hafta: 6.000.-£

+ General english 150.-£
+ Adventure Sports 250.-£
+ Horse riding 250.-£
+ Art & Design 150.-£
+ Drama 150.-£
Tarihler:
(2022)

2 Hafta 1. Dönem: 11/07 - 25/07
2 Hafta 2. Dönem: 25/07 - 08/08
2 Hafta 3. Dönem: 01/08 - 15/08

3 Hafta 1. Dönem: 11/07 - 01/08
3 Hafta 2. Dönem: 25/07 - 15/08

4 Hafta: 11/07 - 08/08
Lokasyon:
Paylaş:

SBC Yaz Okulu öğrencileri, gerçek İngiliz yatılı okullarının büyüleyici atmosferinde İngilizce dil becerilerini geliştirirler. Akademik ve sosyal programlar, her yaz okulunun konumuna göre uyarlanmış hem İngilizce dil becerilerini geliştirmek, hem de kişisel becerilerinin gelişimini teşvik eder.

SBC Kursları İngiltere’nin en ünlü yatılı okullarından biri olan Canford School’da gerçekleşir. Okul 2018’de “Independent Boarding School of the Year” ve 2019’da “Tatler Public School of the Year” ödüllerini almıştır. Tanınmış birçok yazar, aktör ve politikacı yetiştirmiştir. Etkileyici okul binaları ve bahçeleri öğrencilere geleneksek bir İngiliz yatılı okul deneyimi yaşatır.

Eğitim

Junior Academic programme (8 -11 yaş)

- Junior General English: (Her seviye için uygundur)

Sabahları 3 saat olmak üzere, haftada 15 saat ders görürler. Sınıflar, diğer ülkelerden öğrencilerin olmasına dikkat edilmek sureti ile çok milletlidir ve bir sınıfta en fazla 15 öğrenci vardır.

- Junior Academic Discovery (minimum B1 seviyesi gerekir)

İleri seviyedeki öğrenciler için genel İngilizce yerine, İngilizceyi diğer ders konuları ile birleştiren Academic Discovery programı vardır. Dersler, İngilizce, tarih, Coğrafya, İngilizce edebiyat, bilim ve yaratıcı yazarlık konularını kapsar.

Senior Academic Programme (12-15 yaş)

- Senior General English (Her seviye) kursu, hem öğrencilerin İngilizce anlayışını hem de İngilizceyi her gün kullanma konusundaki güvenlerini geliştirmeye odaklanır. İletişim, ekip çalışması ve yaratıcılık konuları ele alınır. Dersler, öğrencilerin dil becerilerini daha da geliştirmek için birlikte çalışabilecekleri şekilde öğretilir.

- Senior Academic discovery (minimum B1) SBC Canford’da dersler, haftada 15 saat dersten oluşur ve en az B1 seviyesi olan öğrencilere açıktır.  Öğrenciler tarih, coğrafya, edebiyat, bilim ve yaratıcı yazarlık gibi diğer dersleri çalışarak İngilizcedeki dil seviyelerini ilerletirler. Sınıflarda tartışmaları, doğaçlamalı münazaralar ve konuya dayalı eğlenceli aktiviteler yapılır.

- Future Buisness Leaders (minimum B1) Uluslararası ticaretin temel kavramları hakkında kapsamlı bir program sunar. İngilizcelerini rahatça kullanabilmeleri için öğrencinin kendine güvenini arttırmaya odaklanılır. Katılımcılar başarılı iş modellerini analiz edip iş stratejileri, girişimcilik ve sunum becerilerini öğrenirler.

- STEM Explorers (minimum B1)  Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik. Öğrencilere robotik, mühendislik ve teknolojik tasarım gibi alanlarda bu dört akademik disiplinin her birini uygulamayı öğretir. Her disiplin arasındaki bağımlı ilişkiyi ve bir araya geldiklerinde toplumu nasıl etkilediğini öğreneceklerdir.

- İntroduction to İnternational Relations (minimum B1) Öğrencilere dünya siyasetinin temel kavramlarını tanıtan bir kurstur. Grup çalışmaları, münazaralar ve “role-play” yoluyla önemli küresel sorunları çalışır. Dersler teşvik edici, İngilizce iletişime yönelik öğrencinin azami şekilde iştirak etmesini sağlayan bir metodolojiye dayanır.

Opsiyonlu Aktivite Seçenekleri:(Junior & Senior) 

  • General english (extra) Artıdan Gramer, kelime bilgisi, yazma, okuma, dinleme ve konuşma becerilesilerine odaklanır
  • Adventure Sports (Programda Bushcraft, Rope Sporu, Okçuluk, Dağ Bisikleti ve Paint Ball gibi sporlar yapılır)
  • Horse riding (öğrenciler New Forest okulunda, British Horse Society’nin eğitmenleri tarafından eğitim alırlar)
  • Art & Design ( Öğrenciler Sulu boya, Poska kalem boyama, heykeltıraş, çizim ve kolajda yeni beceriler edinip portfolyolarını genişletirler)
  • Drama ( Hafta 1 &2 ve hafta 3&4) sadece Junior Programları için mevcuttur. Mim, doğaçlama, hikaye yazma ve sahne hareketlere yönelik çalışmalar yapılır, 2 haftanın sonunda bir gösteri vardır.
Konaklama

Öğrenciler Canford School'da tek ve iki kişilik odalarda tam pansiyon esnasına göre konaklamaktadır. Junior Programları için 4 yataklı odalarda mevcuttur. Duş ve WC’elr ortak kullanımdadır. Kızlar ve erkekler farklı binalarda kalır, her binada geniş ve ferah ortak odalar bulunur. Rezidanslarda öğrencilere 24 saat destek olabilecek SBC görevlisi bulunur.

Aktiviteler

İki haftalık kurs içerisinde İngiltere’nin ünlü turistik yerlerine 3 gezi düzenlenir. Her bir öğrenci Londra’yı en az bir kere ziyaret eder. Bournemouth Plajı, Oxford, London ve Bath gezilecek konumlardan birkaçıdır.

Akşam aktiviteleri olarak disko, yetenek şovu, film gecesi, karaoke ve çeşitli yarışmalar düzenlenir.