Program Ücreti:
13 - 15 Yaş
2 Hafta: 3.495.-£

15 Yaş
2 Hafta: 2.895.-£
3 Hafta: 3.495.-£
Tarihler:
(2022)

13 - 15 Yaş
2 Hafta: 11/07 - 22/08

15 Yaş
2 Hafta: 11/07 - 22/08
3 hafta: 25/07 - 12/08
Lokasyon:
Bournemouth
Paylaş:

(13 – 15 Yaş & 15+ Yaş)

1885 yılında kurulan okul, yaratıcılık ve sanat alanında dünyaca tanınmış ve uluslararası bir üne sahiptir. Mimarlık, oyunculuk, animasyon, sanat ve etkinlik yönetimi, kostüm ve set dizaynı, moda dersleri, digital medya prodüksüyonu, çizim, iç mimarlık ve dizayn, grafik dizayn, model yapımı, performans makyaj yapımı, ürün tasarımı, fotoğraf, tekstil ve görsel sanatlar gibi pek çok dalda eğitim vermektedir.

Eğitim

 

(13 – 15 Yaşlar)

2 Haftalık Kurs: Öğrenciler yaratıcı sanatlar ve diğer sanatlar arasındaki bağlantıları ve farkları öğrenirler. Kurs içeriğinde çizme, illüstrasyon, grafik tasarım, moda, animasyon ve dijital fotoğrafçılık konuları işlenir. Yapılan tüm projeler katılımcıların portfolyolarını genişletecek ve kurs sonunda sergilenecektir.

(15 + Yaşlar)

3 Haftalık Kurslar

Film Yapımı: Bu kurs öğrenciye, film yapımının temel prensiplerinin yanı sıra, yaratıcı ve teknik yanları konusunda da eğitim verir.

Animasyon: Production Fiili uygulamalarla, “cut-out and stop-motion animation” egzersizleri aracılığı ile, animasyonun 12 temel prensibi öğretilir.

Portfolio Hazırlama: Yaratıcı konular aracılığı ile öğrenci ileriye dönük olarak “sanat” portfoliosunu geliştirir. Özellikle yaratıcı sanatın hangi branşına yöneleceği konusunda kararsız olanlar için, bir çok dalda deneme yapma imkanı vererek, öğrenciye seçimi konusunda yardımcı olur.

Mimarlık: Eğitim, İngiliz mimarisi ve şehir planlamacılığı konularını kapsar.

2 Haftalık Kurslar

Fotoğrafçılık: Fotoğraf sanatının temel prensipleri ve kritik noktaları, pratiğe dayalı bir metotla yeteneği ve özgüveni geliştirecek şekilde öğretilir.

Moda Tasarımı, Çizim ve Tekstil: Eğitim, benzersiz ve dinamik bir ortamda, Moda sektörü odaklı, öğrencinin yaratıcılığını geliştirmek ve potansiyeli artırmak üzerine verilen dersleri kapsar.

Makyaj: Filmlerde kullanılan özel efektler, televizyon, tiyatro ve reklam sektörlerinde, değişik makyaj stilleri konusunda, planlama, yaratıcılık ve uygulama konularında eğitimi içerir.

Resim ve İlüstrasyon: Değişik teknikleri inceleyerek, deneyimleyerek ve çeşitli workshoplar aracılığı ile resim ve illüstrasyon konularında  öğrencinin kişisel tarzını geliştirmeyi hedefler. 

Grafik Tasarım ve Görsel İletişim: Bu kurs, öğrencilerin tipografi, poster, editoryal ve dijital tasarım becerilerini geliştirip görsel tasarımın iletişimde etkin kullanımını incelemeye yardımcı olur. Teori, atölye çalışmaları ve sınıfta yapılan projelerin bir kombinasyonu sayesinde, tasarımın temelleri ile tanışılacaktır.

Modelleme: Modeller, aksesuarlar ve prototipler yapmak için kullanılan teknikler ve aşamalar tanıtılacaktır. Film, televizyon ve tiyatroda fantastik dünyalar, sahne malzemeleri ve hayali varlıkları yaratıp ve yapmanın etapları öğrenilir.

Konaklama

Öğrenciler şehir merkezindeki üniversite rezidansında, tek kişilik banyo ve wc’li odalarda konaklarlar. Her binada çamaşır odası, ortak kullanımda mutfak ve Wi-fi vardır. Okul ve rezidans arasında ücretsiz shuttle hizmeti vardır. 15 yaş ve altında öğrenciler için tam pansiyon konaklama 15 yaş ve üstü öğrenciler için yarım pansiyon (kahvaltı ve öğlen yemeği) konaklama mevcuttur.

Aktivite

Ilıman bir iklime ve 11 km uzanan bir sahile sahip Bournemouth’da çok sayıda tiyatro,galeriler,sergiler ve müzeler bulunmaktadır. Ayrıca güzel plajlarında hem deniz ,hem spor aktivetelerinden yararlanma imkanı bulurlar.Haftada 1 gün barbekü gecesi düzenlenir.

Video