Program Ücreti:
5.400.-€
Tarihler:
(2023)

01/07 - 21/07
Lokasyon:
Ardèches
Paylaş:

(13-18 Yaş)

Fransa’nın güneyinde, Rhone vadisi ve Fransız Alplerinin eteklerinde, 13-18 yaş arası sanatsever öğrencilere 3 haftalık yoğun tasarım ve kültürel aktiviteli yaz okulu programı sunmaktadır. İleride sanat ve mimarlık düşünen öğrenciler için ideal bir yaz okulu programıdır. Öğrenciler sanatla iç içe ve tüm çalışmaların uzmanlar ve alanlarında ünlü sanatçıların gözetiminde yapıldığı keyifli bir 3 hafta geçirirler.

Eğitim

Öğrenciler fotoğrafçılık, mimarlık, çizim-resim- programlarından birini seçebilirler.

Bir anadal için kayıt olan öğrenciler, ilgilendikleri alanlarda seçmeli derslere katılarak, yaratıcılık ve sunum tekniklerini geliştirirler. Seçmeli derslerler olarak Sanat tarihi, Fotoğrafçılık, Tasarım, Mimarlık ve resim seçenekleri vardır.

Anadal eğitimi günde 4 saat, seçmeli dersler ise haftada 3 gün, günde 3 saat olarak verilir.

 

Konaklama

Panoramik manzaralı, doğa içinde yer alan evlerde konaklanır.

Kampüste, model alma ve heykel atölyesi, çizim için bir sanat stüdyosu, resim ve özgün baskı, mimarlık stüdyosu, fotoğraf stüdyosu, sergi galerisi, geniş bir yemek odası ve salon bulunmaktadır.

Açık teraslar barbekü için idealdir.

Aktiviteler

Kampüste yüzme havuzu, masa tenisi, ping pong,dart gibi spor aktiviteleri bulunmaktadır. Ayrıca, okulun Güney Fransa’daki ideal konumu sayesinde, yerel, kültürel ve sanat gezileri düzenlenmektedir. (Eyrieux nehrinde yüzme ve kayik gezileri, dağda yürüyüşler, Pont d'Aleyrac ve Kestane Müzesi, Yün Fabrikası). Avignon, Aix en Provence ve Arles gezilecek bölgelerden bazılarıdır.

Video