Program Ücreti:
Genel Fransızca:
2.070.-€ / 2 Hafta
3.205.-€ / 3 Hafta

Fransızca + Futbol:
2.440.-€ / 2 Hafta
3.760.-€ / 3 Hafta

Fransızca + Tenis:
3.210.-€ / 2 Hafta
4.515.-€ / 3 Hafta

Ekstra Gece: 100€
Tarihler:
2024

24/06 - 23/08
Genel Fransızca

01/07 - 26/07
Fransızca + Futbol
Fransızca + Tenis

Program Pazar günleri başlayıp
Cuma günleri biter
Lokasyon:
Luynes-Aix en Provence
Paylaş:

TOJunior 2012 senesinden beri IBS’in Türkiye’deki tek yetkilisidir.

(8-17 Yaş)

Aix en Provence Fransa’nın güneyinde, provence bölgesinde, 160 bin kişilik nüfusu ile, bir üniversite şehri ve sanat merkezidir. IBS of provence sene içinde de faaliyet gösteren yatılı bir okuldur. Okul şehir merkezine 10 dakikalık mesafede, Luynes kasabasının hemen yanındadır. Kaliteli eğitimin yanında, eşsiz doğası ve konaklama imkanları ile, bir çok ülkeden öğrencilerin ilgisini çeken bir okuldur. I.B.S, 2010 senesinde dünyanın en iyi 10 yatılı okulundan biri seçilmiştir.

Eğitim

Öğrenciler, IBS’in 8 hektarlık alana yayılmış kampüsünde eğitim görürler. Kursun ilk günü öğrenciye seviye testi yapılır ve durumuna göre üç farklı gruptan birine yerleştirilir. Sınıflar 6 – 8 kişiliktir.
Program, filmler, görsellerle ve diyaloglar aracılığıyla iletişime, edebi metinler, sanatsal makaleler ve staj günlüğü aracılığı ile yazmaya ve genel kültüre odaklıdır.
Haftada 15 saat veya isteğe bağlı olarak 25 saat/haftalık yoğun program seçme imkanı vardır. Kurs sonunda bireysel değerlendirme sertifikası verilir.

Konaklama

Öğrenciler her biri kampüse beş veya 10 dakika mesafede olan, IBS’e ait, müstakil, bazıları havuzlu villalarda, 2/ 3/4 kişilik odalarda konaklarlar. Okul ve kalacakları ev arasında shuttle servis vardır. Villalarda, öğrencilerle birlikte kalan, okul yetkilileri bulunmaktadır. Kızlar ve erkekler ayrı evlerde konaklarlar. Haftada bir çamaşırlarını yıkamaya gönderebilirler.

Aktivite

Yarım günlük sportif aktiviteler: Tenis, yüzme, basketbol, voleybol, futbol, uzakdoğu sporları, dans, binicilik, golf, pinpong, plastik sanatlar, tiyatro.

Kamp süresince en fazla üç aktivite/spor seçme hakkı vardır.

Binicilik ve pro. futbol ekstra ücrete tabidir.

Yarım günlük geziler: Aix en Provence, Barrage de Bimont, Cassis, If şatosu, Les Baux de Provence, Marsilya.

Tam gün geziler: Avignon le Palais des Papes, Arles arenalar ve antik tiyatro, les Saintes Maries de la mer, Camargue.

Akşam Etkinlikleri: Spor turnuvaları, oyunlar.