Program Ücreti:
Personal Competency Programme
£1.713 / Hafta

Personal Competency Programme (Tutorial dersleri olmadan)
£1.280 / Hafta

Personal Competency Programme (Haftada 7,5 saat Tutorial)
£1.930 / Hafta

Personal Competency Programme (Haftada 10 saat Tutorial)
£2.065 / Hafta


Personal Competency Programme (Haftada 15 saat Tutorial)
£2.499 / Hafta

Üstteki fiyatlar 2 - 3 haftalık kurs ücretleridir.
4 - 7 Haftalık kurslarda haftalık fiyattan £30 düşülür
8 - 11 Haftalık kurslarda haftalık fiyattan £60 düşülür
12+ Haftalık kurslarda haftalık fiyattan £85 düşülür
Başlangıç Tarihi:
Sene Boyunca Her Pazartesi
Lokasyon:
Oxford
Paylaş:

(16+ Yaş)

Dünyanın en eski ve prestijli üniversitelerinden biri olan Oxford kampüsünde bulunan OISE, her öğrenciye özel olarak tasarlanmış programlar ile İngilizcelerini en verimli şekilde geliştirip mükemmeleştirmelerine odaklanır. Ciddi, mükemmeliyetçi ve titiz yapısıyla OISE hem İngilizce gelişimine odaklanırken, öğrencilerin kendilerini entelektüel olarak da geliştirip, uluslararası kültürün bir parçası olmalarını da sağlamaktadır.

Personal Competency Programme

Bütün modülleri kapsayan haftada 4 kişilik sınıflarda 21 saat ders + 5 saat özel Tutorial dersleri + 7 saat sekiz kişilik gruplar halinde workshoplar + 2.5 saat plenary session.

Pedagojik İletişim: OISE, sadece gramer, kelime bilgisi ve deyimler üzerine yoğunlaşan genel İngilizce öğretim metotlarının aksine, öğrencilere hayatları boyunca karşılaşabilecekleri, akademik, profesyonel veya sosyal herhangi bir durum karşısında İngilizceyi en verimli nasıl kullanabileceklerini öğretmeye odaklanır.

OISE, öğrencilerin kendi amaçlarından yola çıkarak kişiye özel öğrenim rotaları çizip öğrenim süreçlerini onlar için en anlamlı kılmayı hedefler.

Derslerde yaratılan simülasyonlar, öğrencilerin kendi hayatlarında karşılaşabilecekleri durumlar üzerinden ilerler.

Profesyonel İngilizce

Öğrencilerin uluslararası iş ortamlarında rahat ve özgüvenli konuşabilmelerine odaklanan bu modüllerde hem iş hayatına yeni atılan gençler için hemde mesleki kimliklerini İngilizce pekiştirmek isteyen deneyimli iş insanları için idealdir.

Akademik İngilizce

Bu modülde, lise ve üniversitedeki öğrencilerin akademik ortamlarda karşılaşacakları yazılı veya sözel İngilizceyi en verimli şekilde kavrayıp kullanmalarına odaklanılır.

Sınava Hazırlık

Modül, sınav adaylarının kısa bir sürede sınav teknikleri ile aşina olup puanlarını potansiyellerinin en yükseğine çıkarmalarına odaklanır. Sınav denemeleri ve geçmiş sınavlar üzerinden aktif pratikler ile öğrencilerin sınav stratejilerini mükemmeleştirmeleri sağlanır.

Öğrenciler, 2 - 4 kişilik gruplar halinde girmek istedikleri sınava hazırlanırlar. Hazırlanılan sınavlar arasında IELTS, Cambridge, TOEFL, BULATS, TOEIC, TOLES ve GMAT yer almaktadır. Öğrencilerin gelişimleri haftalık deneme sınavları ile yakından takip edilir.

Tutorial Programme

46 Sene önceki kuruluşundan beri, OISE, Oxford Üniversitesi'nin uyguladığı ve dünyadaki en verimli öğretim metotları arasında yer alan “Tutorial” ders tekniklerini kullanmaktadır. Bütün dersler bireysel olarak planlanıp, öğrencinin seviyesi ve ulaşmak istediği amaçlara doğru tasarlanır. Her öğrenciye uyan bilişsel öğrenim metotları onlar ile kişisel olarak ilgilenen öğretmenler tarafından özel pedagojik yaklaşımlar ile uygulanır. Programda elde edilen başarı öğretmenlerin özel ilgisi ve öğrencinin göstereceği konsantrasyonun yarattığı ikili etkide yatar.

Kişisel Dil Programı

Öğrencinin seviyesini, ihtiyaçlarını ve amaçlarını belirlemek için her program başı kişisel bir dil testi yapılır. Bu öğrencinin kişisel programını tasarlamanın ilk adımını oluşturur.

Dengeli Müfredat

Her öğrenci müfredatın farklı alanlarda uzmanlaşmış bir özel öğretmen ekibi ile eşleştirilir. Bu sayede öğrenci, dünyadaki çeşitliliği yansıtan farklı pedagojik metotlar, farklı kişilikler, farklı aksanlar ve farklı tonlar ile aşina olmayı öğrenir.

Uzmanlaşma

Tutorial programı kursun farklı uzmanlık alanlarına yoğunlaşmasına izin verir. Öğrenciler tarafından seçilen ağırlıklar 3 genel kategori içerisindedir:

  • Profesyonel: İş insanları genel olarak kendilerini iş terminolojisi (ör. Bankacılık, Farmasötik, Hukuk, Finans…) veya işletme iletişimi becerileri (ör. Sunum, Liderlik, Pazarlık…) üzerine geliştirmeyi amaçlarlar.
  • Akademik: Öğrenim becerilerini geliştirme üniversite öğrencileri tarafından en çok istenen ağırlık. Ama isterlerse, kendi okullarında veya ülkelerinde girecekleri herhangi bir sınavın dil bileşeni üzerinede yoğunlaşabilirler.
  • Resmi Sınav Başarısı: Resmi bir sınava girmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış bu programda, sınava özgüven ile girmeleri hedeflenir. Hazırlanılan sınavlar arasında IELTS, Cambridge, TOEFL ve TOEIC bulunur.

 

Tutorial Program Detayları & Fiyatları

Haftada 10/ 15 / 20 / 25 / 30 Saat olmak üzere 4 farklı Tutorial programı mevcuttur.

Ders günleri saat 08:45’te başlayıp 17:45’te biter.

  • 10 Saat: £1.193 / Hafta
  • 15 Saat: £1.627 / Hafta
  • 20 Saat: £2.061 / Hafta
  • 25 Saat: £2.061 / Hafta
  • 30 Saat: £2.929 / Hafta
Konaklama

Aile yanında tek kişilik odalarda konaklama olanağı mevcuttur. Yarım pansiyon olan konaklama fiyatlara dahildir. Öğrenci eğer okulun ayarladığı konaklama olanaklarından faydalanmak istemiyorsa, haftalık ücretten £325 düşülür.