Program Ücreti:
American Modular 16 Saat - Modül 1 + 2 (ESTA Vize)
1.526$ / Hafta

American Modular 18 Saat - Modül 1 veya 2 + Modül 3 (ESTA Vize)
1.648$ / Hafta

American Modular 21 Saat - Modül 1 veya 2 Modül 3 + Modül 4 (F-1 Vize)
1.832$ / Hafta

American Modular 26 Saat - Bütün Modüller (F-1 Vize)
2.139$ / Hafta

Üstteki fiyatlar 2 - 3 haftalık kurs ücretleridir.
4 - 7 Haftalık kurslarda haftalık fiyattan 39$ düşülür.
8 - 11 Haftalık kurslarda haftalık fiyattan 78$ düşülür.
12+ Haftalık kurslarda haftalık fiyattan 113$ düşülür.
Başlangıç Tarihi:
Sene Boyunca Her Pazartesi
Lokasyon:
Boston
Paylaş:

(16+ Yaş)

OISE Boston’un Art Deco mimarisindeki zarif binası şehrin iş ve sana merkezine kısa mesafede olan ve butikleri ve kafeleri ile bilinen Back Bay’de bulunur. Harvard ve daha birçok ünlü üniversite ile aynı şehirde bulunan OISE Boston’un akademik ve profesyonel başarıya verdiği önem ile, öğrencilere Amerikan İngilizcelerini geliştirmeleri için en ideal eğitimi sunmaktadır.

American Modular Program

Haftada 16 - 26 saat arası 4 kişilik sınıflardan oluşan dersler. Ders programları 4 farklı modüle ayrılmaktadır.

Modül Öncesi (Sabahları): Gruplar halinde güncel sabah haberleri okunur ve resmi bir sunum yapılır.

Self-Study Project Assignment: Her öğrenci ister kendi başlarına ister en fazla 4 kişilik gruplarda kişisel amaçları doğrultusunda haftanın sonunda sunacakları ve güncel konular hakkında bir proje üzerine çalışırlar.

Modül 1: Kavrama ve İfade (Haftada 8 Saat)

Bu modül içerisinde öğrenci yazılı ve sesli materyaller üzerinden okuma ve dinleme becerilerini geliştirirken, bu materyaller hakkında kendini akıcı ve özgüvenli bir biçimde ifade etmeyi öğrenir.

Modül 2: Accuracy (Haftada 8 Saat)

Bu program dil yapısı ve kelime haznesini geliştirip, öğrenciye gramer, vokabüler ve deyimleri düzgün ve hatasız kullanmaya odaklanır. Farklı konular üzerinden işlenerek öğrencinin yazılı ve sesli materyalleri kavrama becerileri de geliştirilir.

Modül 3: Kritik Analiz Atölyesi (Haftada 5 Saat)

Katılımcının analiz, sınıflandırma ve bilgi işleme becerilerine odaklanılır. Güncel konular üzerinden kritik düşünce geliştirilir ve güçlü ve doğru yapılandırılmış fikir paylaşımları ile öğrencinin sunum ve ikna becerileri de gelişir.

Modül 4: Özgüvenli Konuşma Atölyesi (Haftada 5 Saat)

Tutukluluk ve grup içi iletişim sorunları üzerine yoğunlaşan atölyeler.

Tutorial Program

46 Sene önceki kuruluşundan beri, OISE, Oxford Üniversitesi'nin uyguladığı ve dünyadaki en verimli öğretim metotları arasında yer alan “Tutorial” ders tekniklerini kullanmaktadır. Bütün dersler bireysel olarak planlanıp, öğrencinin seviyesi ve ulaşmak istediği amaçlara doğru tasarlanır. Her öğrenciye uyan bilişsel öğrenim metotları onlar ile kişisel olarak ilgilenen öğretmenler tarafından özel pedagojik yaklaşımlar ile uygulanır. Programda elde edilen başarı öğretmenlerin özel ilgisi ve öğrencinin göstereceği konsantrasyonun yarattığı ikili etkide yatar.

Kişisel Dil Programı

Öğrencinin seviyesini, ihtiyaçlarını ve amaçlarını belirlemek için her program başı kişisel bir dil testi yapılır. Bu öğrencinin kişisel programını tasarlamanın ilk adımını oluşturur.

Dengeli Müfredat

Her öğrenci müfredatın farklı alanlarda uzmanlaşmış bir özel öğretmen ekibi ile eşleştirilir. Bu sayede öğrenci, dünyadaki çeşitliliği yansıtan farklı pedagojik metotlar, farklı kişilikler, farklı aksanlar ve farklı tonlar ile aşina olmayı öğrenir.

Uzmanlaşma

Tutorial programı kursun farklı uzmanlık alanlarına yoğunlaşmasına izin verir. Öğrenciler tarafından seçilen ağırlıklar 3 genel kategori içerisindedir:

  • Profesyonel: İş insanları genel olarak kendilerini iş terminolojisi (ör. Bankacılık, Farmasötik, Hukuk, Finans…) veya işletme iletişimi becerileri (ör. Sunum, Liderlik, Pazarlık…) üzerine geliştirmeyi amaçlarlar.
  • Akademik: Öğrenim becerilerini geliştirme üniversite öğrencileri tarafından en çok istenen ağırlık. Ama isterlerse, kendi okullarında veya ülkelerinde girecekleri herhangi bir sınavın dil bileşeni üzerinede yoğunlaşabilirler.
  • Resmi Sınav Başarısı: Resmi bir sınava girmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış bu programda, sınava özgüven ile girmeleri hedeflenir. Hazırlanılan sınavlar arasında IELTS, Cambridge, TOEFL ve TOEIC bulunur.

Program Detayları & Fiyatları

Haftada 10 / 15 / 17.5 / 20 / 25 / 30 Saat olmak üzere 6 farklı Tutorial programı mevcuttur.

Ders günleri saat 08:45’te başlayıp 17:45’te biter.

ESTA Vize

  • 10 Saat: 1.771$ / Hafta
  • 15 Saat: 2.384$ / Hafta
  • 17.5 Saat: 2.691$ / Hafta

F-1 Vize

  • 20 Saat: 2.997$ / Hafta
  • 25 Saat: 3.610$ / Hafta
  • 30 Saat: 4.223$ / Hafta

 

Konaklama

Aile yanında tek kişilik odalarda konaklama olanağı mevcuttur. Yarım pansiyon olan konaklama fiyatlara dahildir. Öğrenci eğer okulun ayarladığı konaklama olanaklarından faydalanmak istemiyorsa, haftalık ücretten 545$ düşülür.